Bir sorunuz mu var?
ŞİRKETİNİZİN ADI
İLGİLİ KİŞİNİN ADI SOYADI
E-POSTA
Telefon
MESAJINIZ
Delete file
Bu dosyayı silmek istediğinizden emin misiniz?
Mesajı gönderildi. Kapalı

KVKK Uyum Süreci Eğitimi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu eğitimimizin başlıca amacı, bir hukuk fakültesindeki dersten ziyade gerçek hayattaki uygulamalar ile birlikte sizlere aktarmaktır. Eğitimimizin ... Daha fazla göster
42 Öğrenciler Kayıtlı
0
0 yorumu
  • Tanım
  • Müfredat
kvkk-uyum-süreci-870x440.jpg

Eğitimin Açıklaması:

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”)  ve ikincil düzenlemelerine şirketlerin uyum sürecinin sağlanması kapsamında yapılan çalışmaların, Veri Sorumluları Sicili Hakkında Yönetmelik ile getirilen düzenlemelerin, kişisel veri işleme envanterlerinin hazırlanmasında yapılması gerekenlerin, envanterlerin VERBİS formatına dönüştürülmesi ve VERBİS kayıt işlemlerinin, hukuki – teknik – idari tedbirlerin neler olduğu ve ne şekilde uygulandığının; Türk mevzuatı, Avrupa Birliği ve Dünya’daki düzenlemeler ışığında bankacılık, sigortacılık, bireysel emeklilik, perakende (retail), AVM, gayrimenkul, elektronik ticaret, lojistik, otomotiv, sağlık, eğitim, gıda, hizmet, belediyeler gibi çeşitli sektörlerden ve alanlarda tecrübe edinilen örnek uygulamalarla anlatılması amaçlanmaktadır.

Eğitimden Beklenen Sonuçlar:

Katılımcı; – Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ikincil düzenlemelerini, Avrupa Birliği Kişisel Veri Koruma Düzenlemelerini, sektör bazlı gerçekleştirilen kişisel verilerin korunması uygulamalarını bilir. – Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum sürecinin tüm basamaklarını, uygulamasını ve muhtemel sonuçlarını anlar. – Uyum süreci kapsamında geliştirilen politikaları uygular, oluşturulan teknik altyapıyı kullanır, Kanun ve ikincil düzenlemeleri ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun kararları ve şirket içerisinde Kanun’a uyum süreci kapsamında görevli olan iş biriminin uygulamalarını yapar.